Депозитите од Еуростандард ќе се исплаќаат од следната недела

0 0
Read Time:28 Second

Исплатата на депозитите во Еуростандард банка ќе започне во текот на следната недела истакнуваат од Фондот за осигурување на депозити. Ова е позитивна вест за многуте граѓани и компании кои што останаа со замрзнати депозити по одземањето на лиценцата на банката.

Првично ќе се исплаќаат депозитите во износ до 30.000 евра кои што се осигурени во Фондот за осигурување на депозити. Исплатата ќе се врши преку четири банки а деталите ќе следат во текот на следната недела.

Оние кои имаат депозит над 30,000 вра ќе чекаат поврат на средствата од стечајната маса.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Она кога македонец ќе заборави да си подигне два и пол милиони евра
Next post Како се судат во Русија сообраќајните незгоди со смртни последици?