јуни 2018 - Bits of insurance
Harley1

Харли-Дејвидсон најави заминување од САД

На Волстрит вчера се забележа остар пад на многу компании,  S&P 500 и Nasdaq индексот забележаа најголема загуба во последните […] Повеќе »
amazon

Amazon ја потресе американската берза

Со само две изјави, „Amazon“ вчера избриша 17,5 милијарди долари од пазарната капитализација на осум компании. Излегува дека гигантот во […] Повеќе »
MK_NBRM

Заедничка средба на претставници на членките на Стопанската комора на Македонија со гувернерката на НБРМ

Во организација на Стопанската комора на Македонија, се одржа заедничка средба на претставници на компаниите членки на Комората со гувернерката на Народната […] Повеќе »
TR_logo

Турција: Oсигурителниот сектор со импресивен раст

Кварталните бројки од Асоцијацијата за осигурување на Турција откриваат дека локалниот пазар на осигурување достигнал 14,6 милијарди лири (3 милијарди […] Повеќе »

Грција: Милијарда евра во првиот квартал

На крајот на март годинава, грчкиот осигурителен пазар изнесуваше 999,5 милиони евра, што е зголемување од 3,5 проценти според претходните […] Повеќе »
CRO-osiguranje

Croatia осигурување ги купи Central Securities и Testing Group во Босна и Херцеговина

На 28 јуни 2018 година, Croatia осигурување потпиша договор за стекнување на 100 проценти од акциите во Central Securities и […] Повеќе »
poplava

Халкидики под вода

Поројните дождови и невремето од изминатите 24 часа создадоа сериозни проблеми и материјална штета во повеќе делови на Грција. На […] Повеќе »

Винер Осигурување освои второ место во рамките на VIG Xelerate програмата

Водени од директивите на Vienna Insurance Group за дигитална трансформација на компаниите во рамките на целата групација, Винер Осигурување го […] Повеќе »
zemotres

Земјотрес во Грција од 4 степени

Земјотрес со јачина од четири степени по Рихтерова скала е регистриан четири часа по полноќ во непосредна близина на грчкиот […] Повеќе »
пензиоенри

Пензионерите се залагаат за подобрување на пензиско инвалидското осигурување

Пензионерите се обединија во синдикат, целта е подобар социјален статус на оваа категорија на граѓани и да бидат вклучен во […] Повеќе »