јануари 2019 - Bits of insurance
Skifahren -1-

Триглав осигурување ве советува каква опрема за скијање ви е потребна

Должинатана скиите не ја избирајте само во однос на вашата висина,  туку и во согласност со вашето ниво на знаење […] Повеќе »
tirana2

Комерцијална банка АД Скопје ја купува Тирана Банк

Одобрена е продажбата на  98,83 отсто од акциите во Тирана банка на албанската инвестициона група “Балфин” и македонската Комерцијална банка АД […] Повеќе »
ubistvo

САД: ги убил родителите за парите од осигурување

Приведениот ги давел до смрт своите мајка и очув, и го запалил нивниот дом во Атланта, САД во Јули 2018. […] Повеќе »
Vakcinacija

За вакцинација или против вакцинација?

Вакцинација претставува администрација на антигенски матријал (Вакцина) со цел стимулирање на имуниот систем на личноста да развие адаптивен имунитет на […] Повеќе »
fitr

Огромен интерес кај стартап компаниите за финансиска поддршка од ФИТР

Во Фондот за иновации и технолошки развој беа презентирани првичните резултати по завршената административна проверка на пристигнати апликации на јавниот […] Повеќе »
American Bank Center Arena, Corpus Christi TX, 2079

Шесте најголеми американски банки го минаа прагот на профит од 100 милијарди долари

Од почетокот на новата сезона на објавување на резултати во САД, која започна пред неколку дена, „Goldman Sachs Group Inc.“, […] Повеќе »
227f55c4-0cb7-11e8-8eb7-42f857ea9f09

Binance отвора нова берза во Европа

„Binance“ – најголемата берза за криптовалути во светот според трговскиот обем, започна сосема нова платформа за тргување со валутни парови. […] Повеќе »
osiguruvanje od krazba

Одите на скијање во Банско? Не размислувајте, осигурајте го вашиот дом од кражба и разбојништво

Во полн ек е сезоната на годишните одмори, периодот во годината кога повеќето се подготвуваат за заслужената оддишка од талогот […] Повеќе »
halkvantura-nagradi

Халкбанк АД Скопје ги извлече добитниците од наградната игра ,,Халквантура”

Халкбанк АД Скопје на ден 16.01.2019 година во просториите на Деловниот Центар на Халкбанк АД Скопје во Скопје ги извлече добитниците […] Повеќе »
srbija1

Српскиот осигурителен пазар сѐ уште заостанува

Развиеноста на осигурителниот пазар укажува на економска сила и финансиска стабилност на земјата. Во изминатите десет години, откако Народната Банка […] Повеќе »