февруари 2019 - Bits of insurance
gorivo

Горивата од полноќ поскапуваат

Нови цени на нафтените деривати стапуваат на сила. Регулаторната комисија после падот на цените, трет пат по ред ја зголемува цената […] Повеќе »
durmoturs

Автобусот на Дурмотурс бил осигуран, оштета ќе има за сите

Автобусот на „Дурмотурс“ којшто излета од патот кај с. Ласкараци бил двојно осигуран за несреќи за 59 лица во осигурителната […] Повеќе »
rubber stamp with inscription INSURANCE

Државните компании не штедат на пари: Кои се ТОП 3 направени осигурувања на имот

Осигурувањето на имотот на правни лица опфаќа неколку различни видови на осигурување на малите и средни компании, како и останатите […] Повеќе »
covek

Кина – Подобро убиј го отколку да се мачи!

Верувале или не, кога возач ќе удри пешак со своето возило, најчесто се враќа да го удри уште неколку пати […] Повеќе »
12334

Лоши вести: глобалната економија во рецесија

Лоши вести за состојбата на глобалната економија се појавуваат веќе со месеци. Јапонската централна банка ја смени прогнозата за стапката […] Повеќе »
Perenje Pari Slika

Мерки и дејствија за спречување на перење на пари во осигурителните друштва

Перењето нa пари и финансирањето на тероризмот се глобални проблеми. Овие активности ја компромитираат стабилноста, транспарентноста и ефикасноста на финансиските […] Повеќе »
740_aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS9zdG9yYWdlL3VwbG9hZHMvdmlldy9lYTAwNDQzYmY4MTdhMjUwNmFhN2NhZDRmYzdkN2Y1My5wbmc

Турската полиција уапси 24 осомничени вклучени во хакерски напад на крипто фирма

Турската полиција уапси 24 лица, наводно, вклучени во хакерски напад во кој биле украдени 13 милиони турски лири (2,47 милиони […] Повеќе »
Promena ime osiguritelni kompanii

Владата информираше за промена на името: Ова треба да го направат државните институции, но што е со осигурителните друштва?

Промената на уставното име на Македонија следува по потпишувањето на Договорот од Преспа и неговата ратификација во парламентите во двете […] Повеќе »
h

Купувате скапи мобилни уреди? Направете осигурителна полиса за да не ве ,,боли глава”

Пукањето на екранот на мобилниот телефон е најголемиот страв на сите сопственици на скапи телефони, а вториот страв се длабоките […] Повеќе »
fondinovacii

Меморандум за соработка меѓу ФИТР и Македонска берза одложен

Поради „деновите на жалост“ и во знак на сочуство кон семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа кај Лесковица, од […] Повеќе »