Андреј Андољшек нов претседател на Надзорниот одбор на Заваровалница Триглав

0 0
Read Time:27 Second

Најголемата осигурителна компанија во Македонија – Триглав осигурување е во комплетна сопственост на словенската Заваровалница Триглав.

На 18ти август Заваровалница Триглав имаше промена на раководните позиции во надзорниот одбор. Со промените Андреј Андољшек е именуван за претседател на Надзорнот одбор, поради престанок на мандатот на претходниот претседател на Надзорниот одбор.

Андошљек има богато менаџерско искуство зад себе. Во моментов е воедно е и извршен директор на Адико банка а во минатото бил и во менаџерскиот тим на Сава Осигурување во Словенија и претседател на управниот одбор на Горењска банка.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post ГРУПАЦИЈАТА ТРИГЛАВ ВО ПРВОТО ПОЛУГОДИЕ СО РАСТ НА ПРЕМИЈА И ПОНИСКА ДОБИВКА
Next post Што носи акцискиот план на Европската комисија за развој на Финтек индустријатa?