Еуролинк Осигурување доби тендер од МВР во вредност 1,4 милиони евра

1 0
Read Time:27 Second

Тендерот за осигурување на воздухоплови кој го распиша Министерството за Внатрешни Работи е добиен од страна на Еуролинк осигурување а вредноста на зделката е 1,4 милиони евра.

Овој тендер повеќе години е проблематичен откако еден од хеликоптерите на МВР падна при извршување на рутински лет. Доколку знаеме дека цената на еден воздухоплов е навистина голема тогаш јасно е и зошто цената на тендерот е исто така висока.

Она што збунува во извештајот од МВР е реченицата дека цената е со вклучен ДДВ иако осигурувањето не подлежи на ДДВ.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %
Previous post Сава Осигурување донира компјутери
Next post Триглав Осигурување Живот на нова адреса