Сава Осигурување донира компјутери

0 0
Read Time:22 Second

Како општествено одговорна компанија Сава осигурување секогаш поддржува проекти кои се насочени кон грижа за образованието на нашите идни генерации.

Имавме можност да реализираме донација на лап топ компјутери за потребите на учениците во државно училиште за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид ДУРДМОВ „Димитар Влахов“ – Скопје, информираат од Сава осигурување.

Со хуманиот гест веруваме дека ќе предизвикаме многу насмевки, за успешна школска година со многу 5ки, порачуваат од Сава осигурување.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 9 работи кои можеме да ги очекуваме во македонското осигурување во 2021ва
Next post Еуролинк Осигурување доби тендер од МВР во вредност 1,4 милиони евра