уредник, Author at Bits of insurance

Изберете како ќе изгледа банката на иднината

Викендов во ИноФеит при техничкиот кампус на УКИМ се оддржува OBSG BUZZ Hackathon: Креирај ја мобилната банка од иднината. Над […] Повеќе »
Helpmark.me во Атина

Наша e-помош за Атина – helpmark.me

Дека не сме сите Миленковци покажуваат дечките од Systems for Entrprise кои ја сработија грчката верзија на Helpmark.me. Андроид апликацијата […] Повеќе »
priznavanje vozachki Germanija

Гастарбајтерите со признаена возачка дозвола

Македонската возачка дозвола ќе биде признана во Германија во текот на следните месеци. На тукушто завршената 76та седница на Владата […] Повеќе »
Мозила искористена за измама

Внимание нова измама со картички!

Неодамна пишувавме за измама во која што наводно Wizzair доделува летови за 1$. Хакери бараа податоци од кредитна картичка на […] Повеќе »
блокчејн

Блокчејн технологијата ќе го смени осигурувањето

Непишан закон во интернет дискусиите е дека како што интернет дискусијата станува подолга, веројатноста да го прочитате зборот „блокчејн“ се […] Повеќе »
eurolink kulturata na dlanka

Бесплатна тура со Еуролинк осигурување

Еуролинк осигурување во рамките на платформата за Корпоративно општествена одговорност, „Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности“, веќе петта година […] Повеќе »
услови за користење

Не читај услови за користење!

“На овците им е погодено. Ги хранат, ги шетаат ги шишаат. Уште да знаат дека тие се всушност производот”. Можеби […] Повеќе »

Профитабилна револуција водена од IT промените

Британската консултантската компанија CGI, една од водечките светски консултантски компании, го објави извештајот “Дали се придруживте на профитабилната револуција?”. Ние […] Повеќе »

“Ќар од канабисот (ама не на тој начин)”

Во Март во Калифорнија беше исплатенa осигурителна штета од $1 милион од страна на неименувана осигурителна компанија. Ова претставува највисока […] Повеќе »

Сава Ре надмина пола милијарда евра

Групацијата „Сава Ре“, чија македонска членка е „Сава осигурување“ во годината по спојувањето на своите ЕУ компании успеа да оствари […] Повеќе »