Автор, Author at Bits of insurance

Студентите без здраствено осигурување во лето

Студентите остануваат без здраствено осигурување во летниот период. Во случај да имаат потреба од медицинска помош треба да платат приватно […] Повеќе »

Наскоро на Рекорд нема да се движат возила

Низ центарот на Скопје наскоро нема да се движат возила. Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов го потврди ова преку пост […] Повеќе »

Белите дробови на планетата во опасност поради овој човек: Откриени тајни документи за што се крие позади разорните пожари во Амазонија

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро има цел да ја спречи борбата за спас на Амазонија, eден од најголемите природни ресурси во […] Повеќе »

САВА и ТРИГЛАВ ќе го купат Дијагностички центар Блед

Сава Ре и Триглав Груп објавија аквизиција на 80% акционерски капитал на Дијагностички центар Блед (Diagnosticni center Bled d.o.o.), што […] Повеќе »

Ѓорѓе Војновиќ продолжува да го води Триглав Осигурување

Собранието на акционири на последната сеница донело одлука Ѓорѓе Војновиќ да продолжи да ја врши функцијата главен извршен директор на […] Повеќе »

Илјадници хакирани лозинки сè уште се користат, открива Гугл

Неодамна Гугл откри дека 1.5% од најавите на 650,000 луѓе кои беа скенирани од нивната Password Checkup Chrome екстензија се […] Повеќе »

Инстаграм во борба со лажните вести – очекувајте нов апдејт

Социјалните мрежи, веб страниците, телевизиите многу често се преплавени со лажни вести. Пред неколку години, за време на изборната кампања […] Повеќе »

Google, Alexa, Siri предупредуваат: Милиони изложени на ризик од повици – измама

Ново безбедносно прашање ги погоди водечките гласовни асистенти – овој пат не е тоа дека производителите ги снимаат нашите разговори. […] Повеќе »

Traveloka – првото осигурување од одложување на лет во Индонезија

Traveloka неодамна објави дека ќе биде првата платформа за онлајн резервации во земјата што ќе понуди решение за справување со […] Повеќе »

Триглав советува: Како да го направите Вашиот дом побезбедно место за Вашето дете?

1. Залепете ги каблите Каблите се доста привлечни за децата, но и тешко може да се постават надвор од нивен дофат, […] Повеќе »