Криптовалути Archives - Bits of insurance
btc

Зголемени ризиците на пазарот со криптовалути

Најпопуларната криптовалута биткоин, но и останатите криптовалути во текот на 2018та година поминуваат низ значајна и континуирана ценовна корекција. Криптовалутите […] Повеќе »
Ohio Kripto

Охајо ги претрка сите: Воведе плаќање данок со криптовалути

Блокчејн е технологија која со помош на криптографски методи овозможува децентрализирана организација на сервисите. Тоа подразбира дека ниту еден поединец, […] Повеќе »
Bitkoin

Биткоинот бележи пад: Предвидување како ќе ја заврши годината

Пред извесен период ,,Bits of Insurance” пишувавме дека биткоинот дава знаци на живот со искачувањето над 8000 долари. Но, најголем […] Повеќе »
Israel-technology

Израелските стартапи собрале 600 милиони долари преку ICO во 2018-та година

Израелските стартапи добија повеќе од 600 милиони долари за финансирање од ICO во првите три четвртини од 2018-та година, според […] Повеќе »
740_aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS9zdG9yYWdlL3VwbG9hZHMvdmlldy8zNWY4MDZlNGI2MmViY2ZhMWVjZmM5YWMyMGZjMGIwYy5qcGc

Нова Cryptopunk игра каде што играчите добиваат вистински награди

Новата мобилна “мулти-блокчејн” игра, која поддржува цела палета на различни криптовалути, е подготвена да биде лансирана кон крајот на ноември […] Повеќе »
1_y5oon9WEzpRlyMZB_JM__g

Платформа која се стреми да идентификува здравствени проблеми користејќи вештачка интелигенција, лансира алфа верзија

Платформа базирана на блокчејн која самата се претставува како “иднината на вештачката интелигенција (AI) во здравството” се подготвува да лансира […] Повеќе »
minhen-re

Минхен Ре: Расте потреба од сајбер осигурување

Пазарниот капацитет на сајбер осигурувањето се очекува да порасне до 8-9 милијарди до 2020-та. Ова во Баден Баден го констатираше […] Повеќе »
EU-2

Член на Европскиот парламент: Децентрализација преку DLT “обезбедува поголема безбедност”

Малтешкaта политичарка и член на Европскиот парламент (MEP) Роберта Метсола, тврдеше дека децентрализацијата која се создава преку блокчејн “обезбедува поголема […] Повеќе »
hrvatska

Конференција во Хрватска: технологијата и инвестицискиот пазар

Изминатата недела во градот Ровињ во Хрватската се одржа дводневна конференција под наслов „Предизвикот на промените“. Оваа конференција беше организирана […] Повеќе »
petro

Претседателот на Венецуела ги советува граѓаните да инвестираат во злато и криптовалутата Петро

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, откако ја воведе криптовалутата Петро како втора официјална валута на Венеција, ги повика работниците да […] Повеќе »