Вести од Македонија Archives - Bits of insurance
gorivo

Горивата од полноќ поскапуваат

Нови цени на нафтените деривати стапуваат на сила. Регулаторната комисија после падот на цените, трет пат по ред ја зголемува цената […] Повеќе »
durmoturs

Автобусот на Дурмотурс бил осигуран, оштета ќе има за сите

Автобусот на „Дурмотурс“ којшто излета од патот кај с. Ласкараци бил двојно осигуран за несреќи за 59 лица во осигурителната […] Повеќе »
rubber stamp with inscription INSURANCE

Државните компании не штедат на пари: Кои се ТОП 3 направени осигурувања на имот

Осигурувањето на имотот на правни лица опфаќа неколку различни видови на осигурување на малите и средни компании, како и останатите […] Повеќе »
Perenje Pari Slika

Мерки и дејствија за спречување на перење на пари во осигурителните друштва

Перењето нa пари и финансирањето на тероризмот се глобални проблеми. Овие активности ја компромитираат стабилноста, транспарентноста и ефикасноста на финансиските […] Повеќе »
Promena ime osiguritelni kompanii

Владата информираше за промена на името: Ова треба да го направат државните институции, но што е со осигурителните друштва?

Промената на уставното име на Македонија следува по потпишувањето на Договорот од Преспа и неговата ратификација во парламентите во двете […] Повеќе »
h

Купувате скапи мобилни уреди? Направете осигурителна полиса за да не ве ,,боли глава”

Пукањето на екранот на мобилниот телефон е најголемиот страв на сите сопственици на скапи телефони, а вториот страв се длабоките […] Повеќе »
fondinovacii

Меморандум за соработка меѓу ФИТР и Македонска берза одложен

Поради „деновите на жалост“ и во знак на сочуство кон семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа кај Лесковица, од […] Повеќе »
Generali_logo_logotype_emblem

КД Фондови станa дел од Групацијата Generali

После постоење на повеќе од четвртина век, КД Фондови станува дел од меѓународната групација Generali. Со основањето на првиот словенечки […] Повеќе »
Screenshot_1

Страотна автобуска несреќа на автопатот Скопје – Тетово

Македонија е потресена од страотната и трагична автобуска сообраќајна несреќа која вчера на 13-ти се случи на автопатот Скопје – […] Повеќе »
zname

Ужас! Трагедија! Знамињата на пола копје. 

По ужасната трагедија која ја потресе Македонија на 13.02 сите сме обединети во тагата и сочувството кон семејството на загинатите, […] Повеќе »