Осигурување Archives - Bits of insurance
Man is giving a car key to somebody

Дали автономните возила ќе донесат пораз за автомобилското осигурување?

Списокот на индустриите кои ќе бидат нарушени од автономните возила е прилично долг. Очекувано е една од нив да биде […] Повеќе »
ransomware-2320941_1920

Повеќе сајбер криминал, отколку сите други заедно

Во Македонија срамежливо се отвара дискусијата за сајбер осигурувањето. Илјадниците корисници кои што наседнаа на Wizzair бесплатните карти во слични […] Повеќе »
Osiguruvanje zivotni Slika

Осигурајте си ги домашните миленици: Ако нападнат или каснат човек, казните се големи

Како во светот, така и во Македонија, се почесто семејствата се одлучуваат да имаат домашни миленици. Семејствата во кои се […] Повеќе »
zemjodelci

Осигурување на посеви и плодови за безгрижна пролет

Иако пролетта е на праг, по се изгледа дека зимата ни се врати. Можеби не до таа мера за да […] Повеќе »
osiguruvanje

Осигурувањето на домот неопходна инвестиција за мирен сон

Инвестирањето во домот е важен чекор, којшто подразбира постојана посветеност и секако одговорност. Сепак, инвестирањето не застанува во моментот кога […] Повеќе »
Slovenija izmama

Осигурителна измама во обид: Словенка си ја отсекла раката за да добие пари од осигурителни компании

Каква страшна приказна се случила во Словенија, дури и не би поверувале. Словенка која живее во близина на Љубљана, заедно […] Повеќе »
Prekinuvanje na zivotno osiguruvanje SLIKA

Внимавајте при прекинување на животното осигурување: Овие работи морате да ги знаете!!!

Животот е полн со пресврти, подеми, падови и многу изненадувања. Колку и да се трудиме, не можеме да бидеме целосно […] Повеќе »
Zastapnik vo osiguruvanjeto (1)

Се зголемува заинтересираноста за застапник во осигурувањето: АСО информира дека се пополнети местата за мартовската обука

Застапник во осигурувањето или попознат како агент за осигурување претставува лице кое врз основа на работен однос или друг договорен […] Повеќе »
15

Просечната старост на возилата е 18 години

Македонија има стар возен парк со просечна старост на возилата од 18 години. Половина од регистрираните возила користат дизел гориво, […] Повеќе »
laskarci

Над 800 илјади евра отштета ќе исплати осигурувањето за сообраќајката кај Ласкарци

Осигурителната компанија „Еуросиг“ ќе треба да исплати отштета од над 800 илјади евра за сообраќајката кај Ласкарци. Претседателот на Советот […] Повеќе »