Вести од регионот Archives - Bits of insurance
bulgaria-2790183_960_720

Еурохолд во разговори за купување на средствата на CEZ групацијата

Бугарскиот финансиски холдинг Еурохолд – сопственик на осигурителната компанија EIG – Euroins Insurance Group соопшти дека влегува во ексклузивни разговори […] Повеќе »
entrepreneur-1340649_960_720

Сава Ре предлага дивиденда за акционерите

Словенечкиот “Сава ре” ќе исплати бруто дивиденда од 0,95 евра по акција, вкупно 14,7 милиони евра, или 34,23% од 2018 […] Повеќе »
plaushnik-1391215_960_720

Нови насоки за осигурувањето во охридскиот регион од УНЕСКО

Општината Охрид на чело со в.д. градоначалникот Константин Георгиевски на 3ти март реши да ја одземе дозволата за градба на […] Повеќе »
istanbul-889640_960_720

Глобалните финтек лидери на средба во Истанбул

Инвеститори во финтек индустријата, банки, осигурителни компании, менаџери на средства, претприемачи и ентузијасти од целиот свет, ќе се соберат во […] Повеќе »
entrepreneur-1340649_960_720

Бугарскиот EUROHOLD значително профитираше во 2018

Бугарскиот EUROHOLD – сопственик на EUROINS Insurance Group (ЕИГ) – објави во својот прелиминарен финансиски извештај за 2018 година – […] Повеќе »
money-2724238_960_720

Соработката на Aegean Insurance со Tieto ќе ги забрза иновациите на локалниот осигурителен пазар

Осигурителното друштво Aegean Insurance со седиште во Грција ќе започне да ја користи платформата ”Insurance-in-a-Box” на компанијата Tieto со седиште […] Повеќе »
туристички агенции

Србија: скапите полиси затвораат туристички агенции

Повеќе од сто помали туристички агенции во Србија нема да успеат да ги платат скапите осигурителни полиси. Тие оваа година […] Повеќе »
Slovenija izmama

Осигурителна измама во обид: Словенка си ја отсекла раката за да добие пари од осигурителни компании

Каква страшна приказна се случила во Словенија, дури и не би поверувале. Словенка која живее во близина на Љубљана, заедно […] Повеќе »
Societe-Generale

Унгарската ОТП ја купува филијалата на „Сосиете Женерал“ во Црна Гора

Унгарската банка ОТП соопшти дека нејзината подружница во Подгорица, „Црногорската комерцијална банка“ склучила договор за купување на 90,56 отсто од […] Повеќе »
saban

Половина милион евра од осигурување!

Кога човек ќе почине нема ни можност ни начин да го вратиме, но секако има начин да се надокнади првичниот […] Повеќе »