Последни вести - Bits of insurance
740_aHR0cHM6Ly9zMy5jb2ludGVsZWdyYXBoLmNvbS9zdG9yYWdlL3VwbG9hZHMvdmlldy9lYTAwNDQzYmY4MTdhMjUwNmFhN2NhZDRmYzdkN2Y1My5wbmc

Турската полиција уапси 24 осомничени вклучени во хакерски напад на крипто фирма

Турската полиција уапси 24 лица, наводно, вклучени во хакерски напад во кој биле украдени 13 милиони турски лири (2,47 милиони […] Повеќе »
Promena ime osiguritelni kompanii

Владата информираше за промена на името: Ова треба да го направат државните институции, но што е со осигурителните друштва?

Промената на уставното име на Македонија следува по потпишувањето на Договорот од Преспа и неговата ратификација во парламентите во двете […] Повеќе »
h

Купувате скапи мобилни уреди? Направете осигурителна полиса за да не ве ,,боли глава”

Пукањето на екранот на мобилниот телефон е најголемиот страв на сите сопственици на скапи телефони, а вториот страв се длабоките […] Повеќе »
fondinovacii

Меморандум за соработка меѓу ФИТР и Македонска берза одложен

Поради „деновите на жалост“ и во знак на сочуство кон семејствата на загинатите во трагичната сообраќајна несреќа кај Лесковица, од […] Повеќе »
Generali_logo_logotype_emblem

КД Фондови станa дел од Групацијата Generali

После постоење на повеќе од четвртина век, КД Фондови станува дел од меѓународната групација Generali. Со основањето на првиот словенечки […] Повеќе »
Screenshot_1

Страотна автобуска несреќа на автопатот Скопје – Тетово

Македонија е потресена од страотната и трагична автобуска сообраќајна несреќа која вчера на 13-ти се случи на автопатот Скопје – […] Повеќе »
zname

Ужас! Трагедија! Знамињата на пола копје. 

По ужасната трагедија која ја потресе Македонија на 13.02 сите сме обединети во тагата и сочувството кон семејството на загинатите, […] Повеќе »
sajt

Каде ли ги ставија овие камери …!?

Погледнете една компилација на глумци кои се трудат да изнудат пари од осигурување. Е арно ама измислија камери. Кај ги […] Повеќе »
slika1

Меѓународна ризик менаџмент Конференција во Казахстан

Од  11 – 12 Април во Аламати, Казахстан ќе се одржи 15-та по ред Меѓународна конференција за ризик менаџмент. Од […] Повеќе »
Osiguruvanje imot slika

Осигурување имот на правни лица: Опција која е неопходна за бизнис заедницата

Осигурувањето на имотот на правни лица опфаќа неколку различни видови на осигурување на малите и средни компании, како и останатите […] Повеќе »