Test Categories - Bits of insurance

Test Categories

Категорија: Криптовалути

Test Categories

Турската полиција уапси 24 лица, наводно, вклучени во хакерски напад во кој биле украдени 13 милиони турски лири (2,47 милиони […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Денешните „паметни“ телефони се многу помоќни од компјутерите користени од страна на NASA при слетувањето на Месечината. Меморијата од 2KB […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Facebook со своите 2,5 милијарди корисници на глобално ниво и со повеќе од 40 милијарди годишни приходи стана неприкосновен лидер […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Newsletter

Test Categories

Изнаоѓањето на вистинското покритие за осигурување од сајбер може да биде тешко патување за навигација, бидејќи многу бизниси, агенти и […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Осигурителната компанија ,,Алијанц” дефинитивно ја потврди својата големина. Како што информираше ,,Блумберг” одобрувањето од регулаторното тело на Кина е веќе […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Ништо не е поважно од нашето здравје. Изборот на поздрав начин на живот подразбира и носење вистински одлуки за негова […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Нови цени на нафтените деривати стапуваат на сила. Регулаторната комисија после падот на цените, трет пат по ред ја зголемува цената […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Автобусот на „Дурмотурс“ којшто излета од патот кај с. Ласкараци бил двојно осигуран за несреќи за 59 лица во осигурителната […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Осигурувањето на имотот на правни лица опфаќа неколку различни видови на осигурување на малите и средни компании, како и останатите […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Вести од регионот

Test Categories

Извршниот директор на најголемата италијанска банка УниКредит, Жан-Пјер Мустиер, размислува за меѓународно проширување преку спојувања и превземања на локални банки […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Најголемата  и најстарата Хрватска  компанија за осигурување Кроација Осигурување, негираше дека ќе купи еднократни акции во Централ Осигурување и Тестирачккиот […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Одобрена е продажбата на  98,83 отсто од акциите во Тирана банка на албанската инвестициона група “Балфин” и македонската Комерцијална банка АД […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Светски трендови

Test Categories

Верувале или не, кога возач ќе удри пешак со своето возило, најчесто се враќа да го удри уште неколку пати […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Лоши вести за состојбата на глобалната економија се појавуваат веќе со месеци. Јапонската централна банка ја смени прогнозата за стапката […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Погледнете една компилација на глумци кои се трудат да изнудат пари од осигурување. Е арно ама измислија камери. Кај ги […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Иновации

Test Categories

Говорно активираното банкарство допрва треба да влезе на голема врата, но да го отфрлиме како неважно може да биде прерано. […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Eduardo Iglesias, CEO и со-основач на eColón, ќе зборува на Insurtech Connect 2018 за да го претстави новиот виртуелен асистент. […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Што е “insurtech”? Insuretech означува употреба на технолошки иновации насочени кон создавање на спој помеѓу штедењето и ефикасноста на сегашниот […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Анализи

Test Categories

Агенцијата за супервизија на осигурување, секоја година на јавноста преку своите анализи им ги доближува бројките на осигурителниот бизнис. Ова […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

EIOPA- европското надзорно тело за осигурување и професионално пензиско осигурување, објави известај со наслов „Неуспеси и пропусти во осигурувањето: Преглед […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

По првиот разговор со Јован Радановиќ од друштвото КБ Публикум Инвест АД Скопје ги начнавме нај базичните поими за Инвестициските […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Вработување

Test Categories

Продолжете да се развивате со ПроКредит Банка, ако се идентификувате со целите и етичките вредности на нашата компанија,  и сте љубопитни […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Придружете се кон успешниот тим на професионалци, посветен кон издигнување на Охридска банка Сосиете Женерал во референтна банка во односите […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Халкбанк АД Скопје е брзорастечка банка составена од тим од млади, амбициозни и мотивирани вработени. Во согласност со нашата стратегија, […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Категорија: Интервјуа

Test Categories

Поразговаравме со г-динот Марко Дамевски, Менаџер за продажба на Винер Лајф за животното осигурување во Македонија, за неговата мотивираност, за […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Дузлевска: На животното осигурување му требаат стимулации, не нови даночни оптоварувања. Сподели ја оваа објаваКоментари

Сподели ја оваа објава

Коментари

Test Categories

Најчитаниот портал од областа на осигурувањето, xprimm.com објави интервју со Зоран Нарашанов – главниот извршен директор на Виннер – Виена […]

Сподели ја оваа објава

Коментари

Сподели ја оваа објава

Коментари